Detoxikace

7. ledna 2013 v 21:01 | minnie |  Pro ana
bavte se toxinů a budete svěží
Nadváha, špatná pleť, vlasy i kondice? Za všechno mohou toxiny útočící na čisticí schopnost těla! Odplavme je spolu se stresem a omlaďme své tělo i mysl! Co tím získáme? Štíhlejší tělo, jasnější tvář, mladistvý vzhled a psychickou pohodu!
Lidské tělo je zázrak. Zpracovává toxiny, čímž se čistí a obnovuje. Jenže při tom velkém množství cukrů, tuků a proteinů přijímaných z potravy za doprovodu stresu, stále horšího životního prostředí a nedostatku pohybu, samo již na proces obnovy nestačí. Do organismu se totiž dostává víc toxinů, než se vylučuje. Výsledkem je chronická únava, bolesti hlavy, alergie, celulitida, nespavost, nadýmání, nezdravě vyhlížející pleť i vlasy, problémy se zažíváním, zpomalující se metabolismus i předčasné stárnutí.
"Při přejídání se a kvůli nesprávnému výběru a kombinaci potravin zůstává část jídla nestrávena, proto následuje hnilobný rozklad stravy ve střevech, přičemž se vytvářejí toxiny a ty mohou být i původci našich chorob. Očista organismu od těchto toxinů přispívá ke zlepšení fyzické i psychické kondice, zpomaluje procesy stárnutí a zvyšuje kvalitu života," vysvětluje Gabriela Knosová, odbornice z brněnského institutu redukce a prevence nadváhy Kompliment.
Ale pozor. Detoxikaci může podstoupit každá žena vyjma těhotných, kojících a menstruujících, diabetiček a osob s poruchami ledvin, jater a chudokrevností. Jak ale na to?

Detoxikace není půst!

Přirozeným procesem, jak tělu ulevit od nežádoucích látek, je detoxikace. Mnohé z nás ji zaměňují za půst. Rozdíl je ale obrovský: Při půstu se přijímá pouze voda. To však není tento případ! Detoxikace není o hladovění a strádání! A jakmile ji vyzkoušíte a zvyknete si na její projevy, ucítíte obrovskou úlevu. Pokud ale má být výsledek stoprocentní, je třeba se na ni připravit, protože ji nelze provádět jen tak napůl. Výsledek závisí na našem přístupu a emocionální přípravě. Je nutné přistupovat k ní s pocitem očekávané pohody, očištění, dodání energie. A v žádném případě nepodléhat běžným symptomům, mezi které patří plynatost, průjem, bolesti hlavy, nezvyklý zápach moči, malátnost, únava nebo deprese, podráždění nebo neschopnost soustředit se. Jedná se o projevy detoxikační kúry v rámci hesla "všechno špatné musí ven"! (Na očistnou "krizi" nejvíce platí spánek. Příznaky brzy odezní.)
Gabriela Knosová z Institutu Kompliment
Co je toxin?
Látka, která působí dráždivě a škodlivě a zabraňuje tělu správně fungovat. Pochází ze vzduchu, potravy i fyzického kontaktu stejně jako ze stresu a emočních vypětí, při kterém organismus uvolňuje kyselé hormony. Nahromaděním všech těchto nežádoucích látek vzniká stav zvaný toxicita neboli intoxikace, která má zásadní vliv na fyzický i psychický stav organismu.

Kdy je ten správný čas?

Ideální čas je den, kdy víme, že nás povinnosti nebudou odvádět od původního plánu. Např. o víkendu bude na naší straně výhoda relaxace. Obecně to může být v čase změny ročních období, ale cítíme-li tlak, zahlcení, zdravotní komplikace, netřeba čekat na tyto větší programy v délce trvání jednoho až dvou týdnů, ale přistupme na jednodenní detoxikaci každé dva týdny za podmínky, že ještě jednou za měsíc dopřejeme tělu dvoudenní program navrch. (Je možné držet detox při Úplňku nebo Novoluní, ale vhodná doba je prakticky taková, kterou si určíme my samy.)

Úleva výměnou za cigaretu

Během ozdravné kúry je zapovězeno pokud možno kouření, zcela jistě pití kávy, alkoholu, požívání cukru, červeného masa a užívání léků pro zmírnění bolesti. Podpořit účinky lze cvičením, ale ne takovým, na jaké jsme zvyklé mimo detoxikační program. Přeci jen únava dělá svoje. Je třeba tělu naslouchat a nepřepínat ho! Každopádně některé cviky vylučování toxinů napomáhají a zároveň navozují pocit klidu (např. protahování páteře a hýždí prováděním kočičího hřbetu, cvičení Pilates či jogínská sestava Pozdrav slunci).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama